„Poznajmy Gminę Oświęcim na nowo”! Zapraszamy :)

„Poznajmy Gminę Oświęcim na nowo”  nasz projekt realizowany w ramach FIO  Małopolska Lokalnie nabiera tempa. Pomysłodawcami i głównymi realizatorami zadania jest grupa nieformalna “Sołtysi dla Gminy Oświęcim”.  Za nami  już spotkania i warsztaty w ramach 1. edukacyjnego etap projektu.  Koordynatorzy, w  każdym z sołectw,  pracują w pocie czoła, aby ich stanowiska podczas rajdu były jak najciekawsze.  Pomogły w tym organizowane cotygodniowe spotkania, na których mieliśmy okazje spotkać się z lokalnymi ekspertami  i znawcami historii i kultury naszej gminy. To podczas tych spotkać  inspirowaliśmy się i pracowaliśmy nad wydarzeniami i stoiskami w sołectwach. Ich owocem stały się także regulamin rajdu, mapa  i karta startowa.  W najbliższych dniach rusza promocja głównego elementu naszego  projektu – Rajdu „Poznajmy Gminę na nowo”. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który ukazał się na łamach  „Oświęcimskiej Gminy”, na pewno znajdą w nim Państwo wiele ważnych informacji i szczegółów rajdu.  Wkrótce więcej informacji i atrakcji.

FROPSSiK

 

“Poznajmy Gminę na nowo” – Oświęcimska Gmina, sierpień 2017

17 września ruszamy na Rajd Rowerowy. Każdy uczestnik sam wybiera trasę i decyduje, kiedy zacznie przejażdżkę. Jednak żeby „zaliczyć” Rajd i rywalizować o nagrody (a przygotowano je w kilku konkurencjach), trzeba odwiedzić co najmniej osiem z piętnastu stanowisk ulokowanych we wszystkich sołectwach naszej gminy.

Nie będzie wspólnego startu ani zorganizowanego przejazdu. Rajd „Poznajmy Gminę na nowo” zaczniemy w chwili, gdy wsiądziemy na rower 17 września. Tego dnia w każdym sołectwie zostanie przygotowane stoisko (w Porębie Wielkiej i Grojcu po dwa). „Rajdowcy” powinni tak zaplanować swoją trasę, żeby między 9.00  a 16.00 jak najwięcej tych punktów odwiedzić. Dostaną w nich krótkie i – organizatorzy deklarują, że łatwe – zadania, a jako potwierdzenie pieczątkę na karcie startowej.

Rozstrzygnięcie nastąpi tego samego dnia podczas Pikniku Rowerowego na terenach Przedszkola Samorządowego w Zaborzu, przy ulicy Grojeckiej. Wszyscy uczestnicy, którzy pochwalą się co najmniej ośmioma zebranymi pieczątkami, będą mogli do godziny 18.00 zgłosić się współzawodnictwa w czterech kategoriach. Niezależnie od tej regulaminowej rywalizacji każdy rajdowiec może liczyć na pamiątki z imprezy, Rozdanie nagród zaplanowane jest miedzy 18.00 a 19.00.

Żeby zawalczyć o nagrody, trzeba będzie się zarejestrować. Będzie to możliwe od 8 września w trzech instytucjach: w Urzędzie Gminy Oświęcim przy Zamkowej 12, w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji (Brzezinka, ul. Sportowa 9) i w Gminnej Bibliotece Publicznej (Grojec, ul. Głowna 1). W dniu Rajdu, 17 września rejestracja będzie prowadzona przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu. Wszyscy uczestnicy dostaną kartę startową i mapę. Natomiast pierwszych 200 osób otrzyma także pakiety startowe (rowerowe saszetki, napoje, owoce i inne).

Organizatorzy liczą, że na rajd wyruszą całe rodziny. Dzieci będą najmilej widziane. Najmłodsi, do 10 roku życia, muszą jednak być pod opieką rodzica. „Rajdowcy” w wieku 11-17 lat mogą jechać sami, o ile przy rejestracji przestawią kartę rowerową i zgodę rodzica. Wszyscy uczestnicy – co oczywiste, ale dodajmy dla porządku – muszą przestrzegać przepisów prawa o ruchu drogowym.

Rajd Rowerowy „Poznajmy Gminę na nowo” to nie będzie sportowy wyścig, ale okazja do wspólnego i zdrowego spędzenia czasu. Rajd pozwoli dowiedzieć się więcej o własnej miejscowości, jak i okolicznych sołectwach tworzących Gminę Oświęcim. Podczas pikniku w Zaborzu będzie sposobność do spotkania sąsiadów i poznania ludzi, których znamy tylko z widzenie albo (jeszcze) wcale. FROPSSiK zaprasza.

 

Rajd Rowerowy: „Poznajmy Gminę na nowo”

Termin: 17 września 2017 roku

Miejsce: Gmina Oświęcim

Organizator: Fundacja Rozwoju Oświaty, Polityki Społecznej, Sportu i Kultury – FROPSSiK

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

 

Stanowiska podczas Rajdu Rowerowego „Poznajmy Gminę na nowo” 17 września 2017 roku:

Babice – GymForYou Fitness Club (ul. Krakowska 2A)

Broszkowice – Remiza OSP (ul. Klubowa 7)

Brzezinka – OKSiR (ul. Sportowa 9)

Dwory Drugie – Dom Ludowy (ul. Oświęcimska 28)

Grojec – Pasieka Malwa (Al. Ogrodowa 43)
oraz Gospodarstwo Domżał (Główna 42)

Harmęże – Dom Ludowy (ul. Borowskiego 32)

Pławy – Plac Zabaw przy skrzyżowaniu ulic Pławianka i Do Pomnika

Poręba Wielka – Szkoła Podstawowa (al. Parkowa 1)
oraz Remiza OSP

Rajsko – Remiza OSP (ul. Św. Floriana 3)

Stawy Grojeckie – GOPS (ul. Beskidzka 100)

Stawy Monowskie – tereny rekreacyjne przy końcu ul. Lawendowej

Włosienica – kościół pw. św. Michała Archanioła

Zaborze – Przedszkole Samorządowe (ul. Grojecka 54).

Lech Chodacki

Plakat Rajdu Rowerowego:

 

Fotorelacja ze spotkań: